Cardano (ADA) zbliża się do statusu Bitcoin SV jako szóstej co do wielkości krypty.

Cardano (ADA) zbliża się do statusu Bitcoin SV jako szóstej co do wielkości krypty.
ZDJĘCIE PAOLO CANDELO NA ROZPRYSKU

W szczytowym momencie bańki kryptońskiej, Cardano (ADA) był piątą co do wielkości kryptokurrency, wierzcie lub nie. W pobliżu szczytu, krypto waluta miała kapitalizację rynkową przekraczającą 20 miliardów dolarów, handlując tylko za Bitcoin, Ethereum, XRP i Bitcoin Cash.

Ale w trakcie trwania rynku niedźwiedzi w 2018 i 2019 roku, ADA załamała się. Aktywa nie dorównywały wielu jego rówieśnikom altcoinów, ponieważ spekulacyjne wzloty ostatniej kryptońskiej bańki stały się przerażającymi dolinami.

Gwałtowny wzrost Cardano w ostatnich miesiącach szybko przywraca jednak aktywa do dawnej świetności.

Cardano ma zamiar pokonać Bitcoin SV (BSV) jako szósty co do wielkości kryptonim.
Cardano był łzawą przez ostatnie miesiące.

Jak już wcześniej informował CryptoSlate, dane pokazują, że od początku 2020 roku wiodąca kryptokurcja wzrosła o ponad 200 procent. Czyni to ją najlepiej funkcjonującą inteligentną monetą kontraktową roku.

Wyniki aktywów są jeszcze bardziej uderzające, gdy weźmie się pod uwagę zwrot z marcowych niszy. Z powodu niskiej kapitulacji składnik aktywów zyskał ponad 500 procent. W pewnym kontekście, Bitcoin „tylko“ wzrósł o 150 procent od tych samych niskich wartości.

Względna przewaga Cardano pozwoliła mu wspiąć się po kryptońskich rankingach.

W rzeczywistości, dane CryptoSlate pokazuje, że składnik aktywów jest kilka milionów dolarów od przejścia kapitalizacji rynku Bitcoin Profit Satoshi Vision (BSV). Oznacza to, że jeśli ADA będzie poruszać się nieco wyżej, podczas gdy BSV ulegnie stagnacji, Cardano stanie się szóstą co do wielkości kryptokur walutą po raz pierwszy od szczytów roku 2018.

CryptoSlate kryptokurrency leaderboard. Obecna od 12 lipca.

Czy ADA przesunie się jeszcze wyżej?
Być może wkrótce Cardano będzie szóstym co do wielkości cyfrowym atutem, ale niektórzy oczekują, że będzie on jeszcze wyższy, zarówno jeśli chodzi o kryptograficzny ranking, jak i jego rzeczywistą wartość.

Ryan Selkis, dyrektor naczelny Messari, skomentował na początku tego roku, że jego zdaniem ADA stanie się piątą co do wielkości kryptocurrency w 2021 roku. Komentarz ten wyraził, gdy wartość aktywów była o około 30 procent niższa niż obecnie.

Selkis nie wyjaśnił, dlaczego uważa, że Cardano wzrośnie do tej pory i jak dotąd, ale są też inni, którzy się ważyli.

Założyciel kryptokurrency Charles Hoskinson powiedział, że wraz z wprowadzeniem aktualizacji „Shelley“ Cardano, zacznie walczyć z częścią udziału w rynku Ethereum jako inteligentnej platformy kontraktowej. Jest to związane z tym, że do tej pory Ethereum było liderem w dziedzinie inteligentnych kontraktów, oferując najbardziej zróżnicowane przypadki użycia i największą liczbę aktywnych użytkowników.

Hoskinson niedawno powiedział, że jego zdaniem kod aktualizacji Shelley jest „najwyższej jakości“ w przestrzeni kryptograficznej, odnosząc się do żmudnego i rozległego procesu rozwoju łańcucha blokowego:

„Przyspieszamy i przyspieszamy i robimy to z kodem najwyższej jakości, jaki kiedykolwiek został napisany w historii naszej przestrzeni kosmicznej, ponieważ używamy naprawdę naukowego języka Haskell i używamy formalnych metod… To są te same standardy inżynieryjne, które NASA używa i SpaceX dla swoich rakiet“.

Cardano również stoi do rajdu, ponieważ Shelley aktywuje tyczenie, które jest procesem zamykania kryptokurcji, uczestnicząc w rządzeniu łańcuchem blokad, który zapewnia uczestnikom zysk.

Messari odkrył, że w ostatnich miesiącach stawki były jednym z głównych katalizatorów na rynku altcoinów, pchając krypto walutę wyżej przed i po wprowadzeniu technologii stawek.