Opłaty transakcyjne Ethereum przerzuca Bitcoin’s na raport ATH.

Rynek krypto walutowy prawie co drugi dzień osiąga nowe wyżyny. Ethereum, drugi co do wielkości kryptofon zauważa wzrost opłat sieciowych w synchronizacji z jego rosnącą ceną. Opłaty transakcyjne za aktywa cyfrowe osiągnęły rekordowy poziom 4 stycznia, kiedy to altcoin obracał ponad 1.000 dolarów.

Zgodnie z danymi dostarczonymi z dwóch serwisów analitycznych, wzrost ten wyniósł od 15 do 17 dolarów. Podczas gdy Blockchair odnotował szczyt na poziomie 15,34 dolarów, Ycharts odnotował szczyt na poziomie 17,43 dolarów.

Poprzedni szczyt dla aktywów cyfrowych odnotowano tylko w ubiegłym roku we wrześniu. Dane sugerują, że średnie opłaty transakcyjne osiągnęły poziom 12,54 USD. Biorąc pod uwagę szum wokół finansowania zdecentralizowanego [DeFi], ta wysoka opłata za transakcję była oczekiwana i zrozumiała.

Ten szczyt w opłatach, jednak odwrócił opłaty Bitcoin krótko. Według danych dostarczonych przez Blockchair, kiedy opłaty transakcyjne ETH osiągnęły 15,34 dolarów, opłata za transakcję Bitcoin Up był na 9,61 dolarów, a cena Bitcoin w tym czasie była powyżej 30 tysięcy dolarów.

Powyższy wykres pokazał tymczasowe przerzucenie, które miało miejsce w danym dniu, po którym opłaty ETH spadły i po raz kolejny zostały przejęte przez opłaty BTC. W momencie pisania, średnia opłata dla ETH wynosiła 5,98 $, podczas gdy dla BTC było to 10,41 $.

Chociaż było to chwilowe odczucie, zagregowane dane sugerowały, że Ethereum odwrócił Bitcoin w 2020 r., jeśli chodzi o opłaty sieciowe. To spowodowało, że Ethereum droższe dla handlowców do handlu w zakresie opłat, niż Bitcoin. Rafael Schultze-Kraft, CTO Glassnode zauważył:

„Użytkownicy wydali prawie 600M dolarów w opłatach w sieci Ethereum w zeszłym roku – 83% więcej niż na Bitcoin“.

Opłaty Ethereum już odwrócił Bitcoin’s, jednak niektórzy analitycy uważali, że z nowym proof-of-stake koncepcji, Ethereum odwróci Bitcoin. Ryan Berckmans powiedział:

„Nagrody górnicze to koszt zewnętrzny, pieniądze odpływają z Etereum. PoS rewards are a wealth transfer from non-validators to validators, money stays inside ethereum.“

Uważa się, że EIP 1559, które ma zostać uruchomione jeszcze w tym roku, będzie początkiem tej flirtyfikacji, ale opóźnienie w uruchomieniu może utrudnić Etereum.